Χορηγοί


Οι χορηγοί μας

 

 

ΜΕΓΑΛΟΙ  ΕΥΕΡΓΕΤΕΣ

Αδαμίδης Δαμιανός

Αργυρόπουλος Παναγιώτης

Βουλή των Ελλήνων

Γαλανίδης Χρήστος

Γενική Γραμματεία Απόδημου Ελληνισμού

Εθνικό Ίδρυμα Υποδοχής & Αποκατάστασης Αποδήμων & Παλιννοστούντων Ομογενών Ελλήνων                                                                                                               

Ιορδάνογλου Δημοσθένης

Κωνσταντινίδης Σάββας του Δημοκράτη

Λαζαρίδης Στυλιανός

Lair Liquide Hellas

Μπάγκειος Επιτροπή

Παπαδόπουλος Γεώρπεϊς Παύλος

Παπαδόπουλος Δ. Κωνσταντίνος και η σύζυγός του Αριάδνη

Περβανίδης Ιωάννης

Σουμελίδης Απόστολος

Σουμελίδου Κορίννα

 Τ.Α.Π.Α.Π. (Ταμείο Ανταλλάξιμης Περιουσίας και Αποκατάστασης Προσφύγων)

Τομπουλίδης Δημήτριος

Υπουργεία:Εθνικής Παιδείας, Εμπορίου, Εξωτερικών, Οικονομικών, Πολιτισμού,Υγείας-Πρόνοιας

 

 

ΕΥΕΡΓΕΤΕΣ

Ο Αρχιεπίσκοπος Αθηνών Χρύσανθος

Ανδρεάδης Θεόδωρος

Αργυροπούλου Αλεξάνδρα

Βαρδινογιάννης Βαρδής

Γαλανίδης Στέφανος

Γρηγοριάδης Διαμαντής

Γρηγοριάδης Ιωάννης

Γρηγοριάδης Χρήστος

Εκδοτικός Οίκος Αναστασίου και Δημητρίου Κυριακίδη

«ΕΛΑΪΣ Α.Ε.»

Ελευθεριάδου-Ραστσουπκιν Κούλα

Ελληνική Εταιρεία Εμφιαλώσεως Α.Ε

Εμπορική Τράπεζα Ελλάδος

«Εύξεινος Λέσχη Θεσσαλονίκης»

Ηλιάδης Θ. Πάνος

Θεοφύλακτος Θεοφύλακτος

Ίδρυμα «Παναγία Σουμελά»

Καλλιγά-Μακρίδου Αθηνά

Κεντρικός Σύνδεσμος Ποντίων Θεσσαλονίκης

Κωνσταντινίδου Δέσποινα

Λαμψίδης Οδυσσέας

Μοσκώφ Κωνσταντίνος

Μουρούζης Θεμιστοκλής

Ομοσπονδία Ποντιακών Σωματείων Νότιας Ελλάδας

Σαχαρίδης Δημήτριος

Σωληνουργεία Κορίνθου

Τομπαΐδης Δημήτριος

Τράπεζα της Ελλάδος

«ΦΑΓΕ» Α.Ε.

Φωστηρόπουλος Κ. Μιχαήλ – «ΒΙΑΜΑΞ»

Ψωμιάδης Παύλος

 

ΔΩΡΗΤΕΣ

«HENNINGER  HELLAS» Α.Ε.

Αγροτική Τράπεζα Ελλάδος

Αδελφοί Ι. Μοσκώφ

Αδελφότητα Ποντίων «Η Παναγία Γουμερά»

Ακριτίδης Νικόλαος

Ανδρεάδης Χρήστος

Αντωνιάδης Τάσος

Αποστολίδης Ιωάννης

Βαρβάκης Κωνσταντίνος

Βενιζέλος Ελευθέριος

Βενιζέλου Ελευθ. Έλενα

Γαλανίδου-Μπαλφούσια Έλσα

Γενική Γραμματεία Τύπου και Πληροφοριών

Γενική Τράπεζα Ελλάδος

Γεωργιάδου-Αλβανίδου Ειρήνη

Γιαννοπούλου-Χαραλαμπίδου Ανδρομάχη

Γκολέμης Στυλιανός

Δεληκάρης Γεώργιος

Δήμος Καβάλας

Δήμος Νέας Σμύρνης

Εμμανουηλίδης Βασίλειος

Ένωση Ποντίων Μελισσίων

Εταιρεία «Μουταλάσκη» (Σινιοσογλου)

Εφραιμίδης Γεώργιος

Ζωγράφου Νίνα

Θεοδοσιάδης Ιωάννης

Θεοδωρίδου Κυριακή

Θεοφύλακτος Κώστας

Ιορδανίδης Ελευθέριος

Ιορδανόπουλος Ηλίας

Ιορδανοπούλου Κυριακή

Ιωαννίδης Ευάγγελος

Καλαϊτζίδης Ιωάννης

Καλλιγάς Μαρίνος

Καλλιφατίδης Πέτρος

Καλπαξίδης Θεόδωρος

Καλπίδου Λένα

Καραντώνης Γιώργος

Καρδούλη Φωτεινή

Καρδούλης Αλέξανδρος

Κοτιώνη φον Βαλδκιρχ Αλεξάνδρα

Κρατικά Λαχεία

Κυριακίδη Δέσποινα

Κυριακίδης Γρηγόριος

Κυριακίδης Παύλος

Κωνσταντινίδης Γεώργιος

Κωνσταντινίδης Κωνσταντίνος

Κωνσταντινίδης Σωτήρης

Κωνσταντινίδης Χριστόφορος

Κωνσταντινίδου-Τσόπελα Θεοδοσία

Λαζαρίδης Διαμαντής

Λεοντίδου Ελένη

Μαλέας Ιωάννης

Μαρκέτος Φώτης

Μαρουλίδης Παναγιώτης

Μελισσανίδης Δημήτρης

Μέριμνα Ποντίων Κυριών

Μητροπολίτης Αλεξανδρουπόλεως Γερβάσιος Σαρασίτης

Μητροπολίτης Ξάνθης Πολύκαρπος Ψωμιάδης

Μητροπολίτης πρώην Λευκάδος-Ιθάκης Δωρόθεος

Μουρατίδου Βασιλική

Νομαρχία Αττικής

Νομαρχία Πειραιώς

Νομαρχία Πειραιώς – Ν.Ε.Λ.Ε.

Ξανθόπουλος Γεώργιος

Ξηρόπουλος - Αργυρόπουλος

Ομοσπονδία Ποντιακών Συλλόγων Γερμανίας

Παμποντιακή Ένωσις

Πανελλήνια Ομοσπονδία Ποντιακών Σωματείων

Παπαδήμας Γεώργιος

Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος

Παπούλης Ελευθέριος

Παυλίδης Ελευθέριος

Παυλίδης Παύλος

Πιαλόγλου Αλέξανδρος

Πισάνης Όμηρος

«Ποντιακή Εστία»  Μελβούρνης – Βικτώριας – Αυστραλίας

Προεδρεία Κυβερνήσεως

Σ.Ε.Κ.Ε. – Α.Ε. (Συνεταιριστική Ένωση Καπνοπαραγωγών Ελλάδος)

Σεφέρογλους Κωνσταντίνος

Σιδερίδης Παντελής

Στολτίδης Θεόδωρος

Σύλλογος Ποντίων «Αργοναύται-Κομνηνοί»

Σύνδεσμος Ποντίων Καθηγητών Δ/βάθμιας Εκπαίδευσης Ν. Θεσσαλονίκης

Συνεταιριστική ΑΕΕΓΑ

Τομπουλίδη Μαρία

Τρικίδης Σταύρος

Τσιλιγκαρίδης Νικόλαος

Τσιλιγκαρίδου Όλγα

Τσιλιγκαρίδου Παναγιώτα

Τσιμεντοβιομηχανία «ΤΙΤΑΝ»

Τσιρκινίδης Ηλίας

Φαϊτατζίδης Αθανάσιος

Φωτιάδου Γεωργία

Χατζηιωαννίδης Ευάγγελος

Χατζόπουλος Νικόλαος

Χριστοφορίδης Χριστόφορος

Ψωμιάδης Αγησίλαος

 

 

AΡΩΓΑ  ΜΕΛΗ

Γεωργιάδου Ειρήνη

Ζωγράφου Νίνα

Ιορδανόπουλος Ηλίας

Καλαϊτζίδης Ιωάννης

Μαρκέτος Φώτης

Παπαδήμας Γεώργιος

Παπούλης Ελευθέριος

Τσιλιγκαρίδης Νικόλαος

Φαϊτατζίδης Αθανάσιος